Vastuualueiden johtajien yhteystiedot

Sähköpostiosoitteet muodossa Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., ellei muuta mainittu.

 

TYÖNTEKIJÄT

SEURAKUNNANJOHTAJA: pastori Kari Kähäri (0440-661 234)

DIAKONIATYÖ: pastori Kari Kähäri (0440-661 234)

PIENRYHMÄT: pastori Juhani Huuskonen (040-511 0674 tai pieryhmat.tampere(ät)svk.fi)

ALFA-KURSSIT: pastori Juhani Huuskonen (040-511 0674)

NUORISOTYÖ: Mohamad Jawad (045-668 8343) ja Mikko Ohra-aho (050-406 5286)

LAPSI- JA NUORISOTYÖNJOHTAJAN SIJAINEN: Juhani Ahola (050-339 2465, juhani.ahola(ät)svk.fi)

LAPSITYÖNTEKIJÄN SIJAINEN: Anniina Halonen (050-349 6414, anniina.halonen(ät)svk.fi)

TAVOITTAVA LAPSITYÖ: Miika Parkkinen (0440-888 176, miika.parkkinen(ät)svk.fi)

IKURIN LÄHIÖTALO: Miika Parkkinen (0440-888 176, miika.parkkinen(ät)svk.fi)

PARTIO: Lippukunnanjohtaja Mirkka Lintinen, (050-3696643, mirkka.lintinen(ät)gmail.com)

VARHAISNUORISOTYÖ: Miika Soininen (miika.soininen(ät)svk.fi)

KANSAINVÄLINEN TYÖ: Juha ja Elke Juvonen (044-976 6716 je.juvonen(ät)svk.fi)

TOIMISTO: Terhi Hautala (tampere(ät)svk.fi)

VIADIA PIRKKANMAA RY:n TOIMINNANJOHTAJA: Pekka Matilainen (044-355 6125, pekka.matilainen(ät)viadia.fi)

 

VANHIMMISTO ELI SEURAKUNNAN HALLITUS

VANHIMMISTON PUHEENJOHTAJA: Jorma Terävä, 0400-734 792, jorma.terava(ät)hotmail.com

JÄSENET: Marko Erkkilä, Markku Honkanen, Tarja Mura, Miika Parkkinen, Pekka Matilainen, Mikko Ruhanen

VARAJÄSENET: Sami Menna ja Aura Elliot

Näkymme on, että vuonna 2020 seurakuntamme tavoittaa 2020 lasta ja nuorta ja heidän perheensä.

Yhteystiedot

  • Puutarhakatu 17, 33210 TAMPERE
  • 0400 277 334